Pon - Pt: 8:00 - 18:00 Godziny kontaktu telefonicznego
Kontakt telefoniczny
pacjent po operacji zaćmy

Co czuje Pacjent po operacji zaćmy?

Poprawa widzenia pojawia się szybko. Dzień po operacji zaćmy zwykle jest już wyraźna, w porównaniu do stanu sprzed zabiegu.

W większości przypadków dolegliwości związane z operacją zaćmy są łagodne i szybko ustępują.

Najczęściej Pacjent ma wrażenie, jakby pod powieką tkwiło ziarenko piasku. Objaw szybko ustępuje. U niektórych może utrzymywać się dłużej, jednak nie świadczy to o nieprawidłowym gojeniu.

Najczęściej po operacji oko nie jest zaczerwienione, chociaż podrażnienie spojówek zmniejszające się z dnia na dzień też jest normalne. Także wylew podspojówkowy, chociaż wyglądem niepokoi Pacjentów, nie jest groźny i nie wpływa na ostateczny wynik operacji, wchłania się, a dobre widzenie pozostaje.

Jeśli jest potrzeba dobrania okularów, zwykle robię to około miesiąc po operacji. Do tego czasu Pacjent funkcjonuje bez okularów lub używa starych. Najczęściej po operacji zaćmy, trzeba wymienić okulary na nowe. Przeważnie jednak Pacjenci używający dwóch par, mogą pozbyć się jednej z nich. Przy zastosowaniu specjalnego typu soczewek (niedostępnych w NFZ), możliwe jest całkowite uwolnienie się od korekcji i uzyskanie dobrego widzenia na daleko i blisko bez okularów.

Dla słabowidzących
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support