Pon - Pt: 8:00 - 18:00 Godziny kontaktu telefonicznego
Kontakt telefoniczny
operacja zaćmy

Co czuje Pacjent w czasie operacji zaćmy?

Przede wszystkim dzięki znieczuleniu nie czuje bólu. Jest jednak przytomny, leży na plecach na stole operacyjnym i czuje dotyk związany z wykonywanymi przeze mnie czynnościami.

Czuje dotykanie oka i jego okolic, czuje płyn podobny do wody, którego dużo używam w czasie operacji zaćmy. Płyn spływa do specjalnego worka ale niekiedy może spływać po skroni i okolicy ucha. Dlatego zwykle, jeśli Pacjent używa aparatów słuchowych, to lepiej jest go wyjąć z ucha po stronie operowanej.

Operowane oko jest otwarte i widzi światło mikroskopu, które może razić i w miarę kolejnych etapów operacji zmienia barwę i natężenie.

W czasie operacji zaćmy cały czas kontroluję ciśnienie Pacjenta, jego akcję serca i ilość tlenu we krwi, więc co jakiś czas mankiet do mierzenia ciśnienia uciska ramię. Jeśli ciśnienie wzrasta, od razu dożylnie, przez wenflon, podawany jest lek.

Większość moich Pacjentów po operacji mówi, że nie czuli wcale bólu i że są zaskoczeni krótkim czasem trwania operacji zaćmy.

Dla słabowidzących
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support