Pon - Pt: 8:00 - 18:00 Godziny kontaktu telefonicznego
Kontakt telefoniczny
po operacji zaćmy

Jak należy zachowywać się po operacji zaćmy?

Nowoczesne metody operowania zaćmy, które stosuję, pozwalają bardzo szybko wrócić do codziennych czynności.

Już dzień, dwa po operacji zaćmy niektórzy Pacjenci, którym na tym zależy, wracają do pracy zawodowej, o ile nie wiąże się ona z dużym wysiłkiem fizycznym.

Możliwe jest też wypisanie zwolnienia z pracy u tych, którzy nie czują się na siłach, żeby do pracy wrócić lub ich praca jest związana ze znacznym wysiłkiem fizycznym.

Nie ma potrzeby ograniczania codziennych czynności. Przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, oglądanie telewizji, spacery, ubieranie się, czytanie to czynności, które w krótkim czasie po operacji można bez obaw wykonywać.

Powstrzymać trzeba się od dużego wysiłku fizycznego, uprawiania sportu, pływania na basenie. Do tych czynności można wrócić po jakimś czasie. Na kolejnych kontrolach określam po jakim.

Bardzo ważne, żeby pamiętać że rany po operacji zaćmy najczęściej nie są zaszywane. Nie należy więc naciskać na oko i powstrzymać się od odruchowego pocierania oka. Oczywiście trzeba stosować się do zaleceń i wpuszczać krople do oka po operacji zaćmy, zwykle przez około 1 miesiąc.

Dla słabowidzących
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support