Pon - Pt: 8:00 - 18:00 Godziny kontaktu telefonicznego
Kontakt telefoniczny
Sebastian Gajda

Czy operacja zaćmy boli? Jakie są rodzaje znieczulenia podczas operacji zaćmy?

Operacja nie boli. Większość moich Pacjentów po zabiegu ocenia, że dolegliwości związane z operacją były mniejsze, niż się spodziewali.

Oczywiście potrzebne jest do tego znieczulenie. Ogromną większość operacji zaćmy wykonuję w znieczuleniu miejscowym. A więc Pacjent jest przytomny, wszystko słyszy, czuje dotykanie w okolicy oka, chociaż nie czuje bólu, widzi światło. Najczęściej znieczulenie uzyskuję przez zakraplanie do oka specjalnych kropli. Rzadziej znieczulam miejscowo poprzez wykonanie zastrzyku w okolicy oka. Operacje zaćmy w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą) u dorosłych wykonywane są bardzo rzadko, chociaż niekiedy i tak się dzieje.

Jest czymś naturalnym, że Pacjenci denerwują się przed operacją. Jeśli jednak stres jest tak duży, że Pacjent nie może sobie z nim poradzić, to staram się mu pomóc przez podanie specjalnych leków uspokajających w postaci tabletki w czasie oczekiwania na zabieg lub już na stole operacyjnym drogą dożylną.

Dla słabowidzących
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support